2024.04.22-én NTP-TEHETSEG-23-0285 azonosítószámú tehetséggondozó pályázatunk Élményalapú, interaktív programelemében a 9.C; 9.B; 10B; 11.D osztályos diákjainknak egy csoportja miniprojekteket készített Micro:bit szenzorkészlet és külső szenzorok segítségével.

A 6 órás foglakozáson az alábbi miniprojektek készültek el:

– Egy 3 lencsés (jármű) és egy két lencsés (gyalogos) közlekedési lámpa összehangolt működésének megvalósítása Bluetooth kapcsolattal blokkprogramozással;

– Mérőállomás, adatfeldolgozó központ tervezése Bluetooth kommunikációval tetszőlegesen választott szenzorokkal. Adatok grafikus megjelenítése konzolon, illetve plotteren blokkprogramozással;

– Mesterséges intelligencia, gépi tanulás-Huskylens gépi látásérzékelő funkciói: arcfelismerés, objektumfelismerés, objektumkövetés, címke felismerés, vonalkövetés.

A foglalkozást: Szabó János fejlesztő vezette. Köszönjük munkáját!